Expedícia Aljaška

Hlavným bodom tejto exkurzie je tzv. „walking safari“ s medveďmi hnedými, ktoré žijú v národnom parku Katmai. Počas cesty sa budete prechádzať priamo pomedzi divoké medvede, budete od nich len na pár metrov, a to všetko bez auta alebo klietky. Budete jednoducho priamo medzi nimi uprostred aljašskej divočiny mimo dosahu bežnej civilizácie.

Program

Táto nezabudnuteľná exkurzia začína v odľahlom meste Kodiak na Aljaške, kde sa stretnete s vedúcim zájazdu, miestnym sprievodcom a zvyškom pasažierov. Vaša skupinka nastúpi do prenajatých hydroplánov, ktoré s vami odletia do národného parku Katmai do jeho časti, ktorá je prístupná len loďou alebo týmito drobnými lietadlami pristávajúcimi na vode. Znamená to, že navštívite pravú divočinu, do ktorej sa turisti bežne nedostanú a budete si užívať prírodu, zvieratá a ticho.

Po pristátí na vode vstúpite na palubu lode Dream Catcher, ktorá bude na najbližší týždeň vašim domovom. Privíta vás miestna posádka s veľmi skúseným kapitánom, ktorý pozná všetky zákutia tejto oblasti. Dream Catcher vám poskytne ubytovanie v kajutách, skvelú domácu stravu a transport z jednej lokality do druhej.

V priebehu exkurzie sa budete presúvať zo zálivu do zálivu (vzdialenosti sú krátke), v ktorých nasadnete do člnov a zamierite na pobrežie. Tam začína vaše pešie safari spolu s ostrieľaným miestnym sprievodcom, ktorý zabezpečí, že si domov odnesiete tie najlepšie zážitky.

Bez auta alebo pletiva sa dostanete len na niekoľko metrov od majestátnych hnedých medveďov a budete ich pozorovať pri hre s mláďatami, chytaní lososov alebo spásaní trávy. Celý čas vám bude k dispozícií aj profesionálny inštruktor fotografie – bez ohľadu na vaše skúsenosti alebo výbavu – aby vám pomohol zachytiť momenty, o ktorých by ste nečakali, že budú možné.

Okrem medveďov môžete vidieť, na súši alebo v mori, orly, vydry, losy, tulene, vtáctvo a dokonca aj vlkov alebo rôzne druhy veľrýb. Príroda je samozrejme občas štedrá, občas menej. Okrem zvery sa vám naskytnú aj nádherné pohľady na krajinu bez svetelného smogu.

Pozrite si na našej stránke fotky z tejto expedície a ak sa rozhodnete spolu s OSE vycestovať, budete mať zážitok na celý život.

V rámci každej exkurzie dostanete priamo od spoločnosti všetky potrebné informácie, podporu, briefing týkajúci sa potrebných náležitostí a oblečenia, programu, zdravotnej starostlivosti, trvania, ceny a v prípade participácie sú vám plne k dispozícií už pred začiatkom zájazdu.