Expedícia Antarktída

Určite viete, že mnoho ľudí chodí za krásnymi fjordami, prírodou a veľrybami napríklad do Škandinávie. Ak túto prírodu, jej krásu a čistotu vynásobíte desiatimi, dostanete Antarktídu. Táto destinácia zvyčajne nie je na zozname cestovateľov, avšak dostať sa na Antarktídu nemusí byť až také komplikované a na oplátku zažijete vstup do úplne iného sveta v škále, ktorú je niekedy ťažké vôbec si predstaviť si.

Program

Na Antarktíde uvidíte množstvo veľrýb, často z bezprostrednej blízkosti alebo napríklad priamo z kajaku, môžete sa prechádzať bielymi pláňami spolu s tučniakmi, pozorovať tulene a iné živočíchy a dokonca si aj skočiť z lode do oceánu.

Expedícia na Antarktídu začína v Chile v Ohňovej zemi v mestečku Punta Arenas. Po stretnutí sa s posádkou a zvyšnými turistami začína exkurzia zvyčajne nasledujúci deň presunom na miestne letisko, kde na vás čaká lietadlo vo farbách tučniaka, ktoré vás za 90 minút prepraví na Antarktídu. Ľudia často cestujú loďou cez Drakeov prieliv, čo je najbúrlivejšia časť oceánu na svete a transfer môže trvať pár dní. Preferujeme krátky ničím nerušený let.

Po pristátí nasleduje veľmi krátky transport na loď Magellan Explorer, čo je moderné plavidlo určené pre polárne expedície. Najbližšie dni bude vašim luxusným domovom a jeho posádka urobí všetko pre vaše pohodlie a zážitky. Jedná sa v podstate o luxusný plávajúci hotel.

Nasleduje plavba smerom na juh popri Antarktickom polostrove. Po krátkom presune južnejšie budete v priebehu všetkých dní navštevovať rôzne zálivy a lokality, budete vstupovať na pevninu, stretávať kolónie tučniakov, veľryby, tulene. Zažijete výlety na člnoch, uvidíte nespočetné množstvo obrovských ľadovcov, skál a kopcov pokrytých nekonečnou vrstvou snehu. Môžete kajakovať pomedzi ľadové kryhy, pomedzi tučniaky a ak budete mať šťastie, pozdraviť vás prídu aj veľryby. Rozrážať kajakom tenkú vrstvu morského ľadu uprostred antarktického ticha je jeden z najlepších zážitkov, ktorý si môžete odniesť v pamäti.

Súčasťou posádky je aj expedičný tím lode, ktorý sa skladá z dobrodruhov a vedcov, ktorý sa celý čas starajú o váš program a bezpečie. Každý deň sa môžete zúčastniť množstva prednášok týkajúcich sa Antarktídy, geografie, geológie, biológie a klímy. Snahou exkurzie je vtiahnuť vás čo najviac do deja tohto regiónu. Na lodi je sauna, fitness centrum, bar.

Počas celej exkurzie je vám k dispozícií sprievodca a inštruktor fotografie z OSE, ktorý vám pomôže zachytiť neobyčajnú krásu Antarktídy.

Slovami sa veľmi ťažko opisuje krása siedmeho kontinentu, avšak väčšina ľudí, ktorá sem zavíta, je ešte roky po návrate v nemom úžase.

Pozrite si na našej stránke fotky z tejto expedície a ak sa rozhodnete spolu s OSE vycestovať, budete mať zážitok na celý život.

V rámci každej exkurzie dostanete priamo od spoločnosti všetky potrebné informácie, podporu, briefing týkajúci sa potrebných náležitostí a oblečenia, programu, zdravotnej starostlivosti, trvania, ceny a v prípade participácie sú vám plne k dispozícií už pred začiatkom zájazdu.